Județul Suceava
Prima ședință de lucru – 22 aprilie

98

COMUNE

59

ADEZIUNI

Structura de conducere

Mihai-Valerian CĂLINESCU

  • Comuna Pătrăuți

președinte

Ionela IGNIA

  • Comuna Rădășeni

vicepreședinte

Luiza-Maria MITROFAN

  • Comuna Horodniceni

secretar general

Emilia IAȚCU

  • Comuna Preutești

membru

Bogdan SMĂRĂNDEANU

  • Comuna Ostra

membru

Marius URSACHI

  • Comuna Cârlibaba

membru

Prima ședință de lucru
22 aprilie 2021

În urma voturilor exprimate rezultatele sunt:

Rezultate vot
Președintele Corpului Profesional
Rezultate vot
Membru Consiliu Director
Ședința de constituire a
Filialei Județene Suceava
a Corpului profesional al secretarilor generali ai comunelor din România!
Județul Suceava
Adeziuni 59/98
60%
  • # 1 .

    Comuna Adâncata

  • # 2 .

    Comuna Baia

  • # 3 .

    Comuna Bălăceana

  • # 4 .

    Comuna Bălcăuți

  • # 5 .

    Comuna Berchișești

  • # 6 .

    Comuna Bilca

  • # 7 .

    Comuna Bogdănești

  • # 8 .

    Comuna Bunești

  • # 9 .

    Comuna Cacica

  • # 10 .

    Comuna Capu Câmpului

  • # 11 .

    Comuna Cârlibaba

  • # 12 .

    Comuna Ciprian Porumbescu

  • # 13 .

    Comuna Cornu Luncii

  • # 14 .

    Comuna Crucea

  • # 15 .

    Comuna Dolhești

  • # 16 .

    Comuna Dorna Candrenilor

  • # 17 .

    Comuna Dorna-Arini

  • # 18 .

    Comuna Drăgoiești

  • # 19 .

    Comuna Drăgușeni

  • # 20 .

    Comuna Fântâna Mare

  • # 21 .

    Comuna Fântânele

  • # 22 .

    Comuna Frătăuții Noi

  • # 23 .

    Comuna Gălănești

  • # 24 .

    Comuna Grănicești

  • # 25 .

    Comuna Hănțești

  • # 26 .

    Comuna Hârtop

  • # 27 .

    Comuna Horodnic de Jos

  • # 28 .

    Comuna Horodniceni

  • # 29 .

    Comuna Ipotești

  • # 30 .

    Comuna Izvoarele Sucevei

  • # 31 .

    Comuna Marginea

  • # 32 .

    Comuna Mitocu Dragomirnei

  • # 33 .

    Comuna Moara

  • # 34 .

    Comuna Mușenița

  • # 35 .

    Comuna Ostra

  • # 36 .

    Comuna Paltinoasa

  • # 37 .

    Comuna Pârteștii de Jos

  • # 38 .

    Comuna Pătrăuți

  • # 39 .

    Comuna Poiana Stampei

  • # 40 .

    Comuna Poieni-Solca

  • # 41 .

    Comuna Preutești

  • # 42 .

    Comuna Putna

  • # 43 .

    Comuna Rădășeni

  • # 44 .

    Comuna Râșca

  • # 45 .

    Comuna Satu Mare

  • # 46 .

    Comuna Șerbăuți

  • # 47 .

    Comuna Straja

  • # 48 .

    Comuna Stroiești

  • # 49 .

    Comuna Stulpicani

  • # 50 .

    Comuna Sucevița

  • # 51 .

    Comuna Todirești

  • # 52 .

    Comuna Udești

  • # 53 .

    Comuna Vadu Moldovei

  • # 54 .

    Comuna Vatra Moldoviței

  • # 55 .

    Comuna Verești

  • # 56 .

    Comuna Vicovu de Jos

  • # 57 .

    Comuna Voitinel

  • # 58 .

    Comuna Volovăț

  • # 59 .

    Comuna Zamostea