Județul Ialomița
Prima ședință de lucru – 27 mai 

59

COMUNE

48

ADEZIUNI

Structura de conducere
Mandatul 2022 – 2024

Dumitru-Marius DEMETER

  • Comuna Grivița

președinte

Elena-Georgiana MIHAI

  • Comuna Moldoveni

vicepreședinte

Anca-Irinel GROZEA

  • Comuna Traian

secretar general

Alexandru-Viorel TRANDAFIR

  • Comuna Balaciu

membru

Vasile STAN

  • Comuna Ciochina

membru

Mirela FILIPOIU

  • Comuna Scânteia

membru

Florin BAȘTUREA

  • Comuna Andrășești

membru

Dănuț MITREA

  • Comuna Reviga

membru

Istoric  mandate anterioare

Mandatul 2021 – 2022

Silviu-Dragoș NICULA

  • Comuna Miloșești

președinte

Adina-Ileana NICOLAE

  • Comuna Borănești

vicepreședinte

Florin BAȘTUREA

  • Comuna Andrășești

secretar general

Gabriel-Dănuț ISPIR

  • Comuna Armășești

membru

Alexandru-Viorel TRANDAFIR

  • Comuna Balaciu

membru

Prima ședință de lucru
27 mai 2021
Ședința de constituire a
Filialei Județene Ialomița
a Corpului profesional al secretarilor generali ai comunelor din România!
Județul Ialomița
Adeziuni 48/59
81%
  • # 1 .

    Comuna Adâncata

  • # 2 .

    Comuna Albești

  • # 3 .

    Comuna Andrășești

  • # 4 .

    Comuna Armășești

  • # 5 .

    Comuna Balaciu

  • # 6 .

    Comuna Bărbulești

  • # 7 .

    Comuna Bărcănești

  • # 8 .

    Comuna Borănești

  • # 9 .

    Comuna Bordușani

  • # 10 .

    Comuna Bucu

  • # 11 .

    Comuna Ciocârlia

  • # 12 .

    Comuna Ciochina

  • # 13 .

    Comuna Ciulnița

  • # 14 .

    Comuna Cocora

  • # 15 .

    Comuna Colelia

  • # 16 .

    Comuna Cosâmbești

  • # 17 .

    Comuna Coșereni

  • # 18 .

    Comuna Drăgoești

  • # 19 .

    Comuna Dridu

  • # 20 .

    Comuna Gheorghe Doja

  • # 21 .

    Comuna Gheorghe Lazăr

  • # 22 .

    Comuna Giurgeni

  • # 23 .

    Comuna Grivița

  • # 24 .

    Comuna Gura Ialomiței

  • # 25 .

    Comuna Ion Roată

  • # 26 .

    Comuna Jilavele

  • # 27 .

    Comuna Maia

  • # 28 .

    Comuna Manasia

  • # 29 .

    Comuna Mărculești

  • # 30 .

    Comuna Miloșești

  • # 31 .

    Comuna Moldoveni

  • # 32 .

    Comuna Movilița

  • # 33 .

    Comuna Munteni-Buzău

  • # 34 .

    Comuna Perieți

  • # 35 .

    Comuna Rădulești

  • # 36 .

    Comuna Reviga

  • # 37 .

    Comuna Roșiori

  • # 38 .

    Comuna Sărățeni

  • # 39 .

    Comuna Săveni

  • # 40 .

    Comuna Scânteia

  • # 41 .

    Comuna Sfântu Gheorghe

  • # 42 .

    Comuna Sinești

  • # 43 .

    Comuna Stelnica

  • # 44 .

    Comuna Sudiți

  • # 45 .

    Comuna Traian

  • # 46 .

    Comuna Valea Ciorii

  • # 47 .

    Comuna Valea Măcrișului

  • # 48 .

    Comuna Vlădeni